Bez sławy i chwały. Dyscyplina w Wojsku Polskim w czasie wojny polsko-sowieckiej 1919-1921

Remigiusz Kasprzycki

Po upływie stu lat uzasadnione jest celebrowanie triumfu w sierpniu 1920 roku i oddanie czci uczestnikom jednej z najważniejszych dla Polski wojen. Na uznanie zasługują twórcy odrodzonej armii, a także żołnierze, którzy godnie, wiernie i z poświęceniem pełnili służbę w polskiej armii. Obok chwalebnych czynów wydarzyły się także tysiące wstydliwych historii. Poza męstwem, dochowaniem wierności, honoru, uczciwości i odwagi notowano również mniej zaszczytne żołnierskie postawy. Po stu latach od tych wydarzeń warto sobie uzmysłowić, że nie każdy z naszych pradziadków ochoczo spieszył do poboru, niejeden z tej armii dezerterował, a co gorsza – popełniał w czasie służby różne przestępstwa.

ISBN 978-83-8084-563-3
ISSN 2450-7865
rok wydania 2021
format B5
oprawa miękka
stron 462
chwilowo niedostępna
ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Artyści i sceny metalowej (kontr)kultury
Jakub Kosek (red.)

Artyści i sceny… to praca interdyscyplinarna – choć z wyraźnym przechyłem w stronę analiz okołoliterackich – podejmująca różnorodną tematykę: od estetyki i performatywności, poprzez elementy historii gatunku, po wyrafinowane studia nad inspiracjami i toposami metalowych opowieści.

cena 19,00 zł
Dziedzictwo mitologii starożytnych w polskiej chrematonimii funeralnej
Magdalena Puda-Blokesz

Monografia jest poświęcona kwestii nazewnictwa. Zakres badań został ograniczony do nazw ze sfery usług typowo pogrzebowych i powiązanych z pogrzebami, w których wystąpiły elementy nawiązujące do mitologii. Celem książki jest ustalenie prawidłowości obserwowanych w tym zakresie,... więcej »

cena 25,00 zł
Ekslibris - znak własnościowy, dzieło sztuki. Studia i szkice
Agnieszka Fluda-Krokos (red.)

Publikacja zawiera 22 teksty poświęcone ekslibrisowi. Ich autorami są polscy i zagraniczni badacze, kolekcjonerzy i miłośnicy proweniencji, reprezentujący różne instytucje nauki i kultury – uniwersytety, muzea, biblioteki, galerie. Prace nad publikacją rozpoczęto w roku 2016, w tym roku...

cena 31,00 zł
Epidemie w dziejach Europy. Konsekwencje społeczne, gospodarcze i kulturowe
Krzysztof Polek, Łukasz Tomasz Sroka (red.)

Publikacja zawiera dziewiętnaście tekstów, których autorzy reprezentują różne ośrodki i dyscypliny naukowe. Przeanalizowano konsekwencje, jakie epidemie wywołały wśród ludzi i zwierząt, oraz zwrócono uwagę na aspekty metodologiczne związane ze sposobami badań nad występowaniem... więcej »

cena 42,00 zł
Etnia – nacjonalizm – naród. Od nowoczesności do ponowoczesności
Przemysław Mazur

Autor pokazał meandry ewolucji pojęcia nacjonalizmu i w ogóle dyskusji o pojęciu narodu, doprowadził narrację do epoki globalizacji i westernizacji, konfrontując historycznie ukształtowane idee, pojęcia i zjawiska z rzeczywistością, która na pozór powinna zmierzać ku atrofii... więcej »

cena 25,00 zł
Ideał kobiety angielskiego renesansu w świetle XVI-wiecznej literatury parenetycznej
Natalia Giza

Autorka omawia szczegółowo literaturę angielską XVI w., w której wiele dzieł poświęconych jest kobiecie i jej roli w życiu społecznym i politycznym tego wieku. więcej »

cena 21,00 zł
więcej
opracowanie Prekursor