W tym osieroconym stanie. Pozycja wdowy w społeczeństwie szlacheckim w Rzeczypospolitej (od schyłku XVII do połowy XVIII wieku)

Urszula Kicińska

Pierwsza w Polsce monografia poświęcona przedstawieniu miejsca wdowy w społeczeństwie szlacheckim dawnej Rzeczypospolitej od końca XVII do połowy XVII wieku. Czytelnik może lepiej poznać relacje wdowy ze światem. Ukazano wdowią codzienność, rozmaite troski i radości.

ISBN 978-83-8084-549-7
ISSN 2450-7865
rok wydania 2020
format B5
oprawa miękka
stron 680
cena 48,00 zł
chwilowo niedostępna
ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Macierzyństwo. Studium z historii mentalności szlachty Rzeczypospolitej czasów saskich
Agnieszka Słaby

Książka jest bardzo ciekawa, nowatorska i oparta na imponującej kwerendzie źródłowej. Autorka dokonała wnikliwej i wielowątkowej analizy staropolskiego macierzyństwa […] ujawniła wiele dramatycznych niuansów, które pozwalają spojrzeć na ówczesne matki jak na prawdziwe bohaterki... więcej »

cena 55,00 zł
Wszyscy ludzie Elżbiety Sieniawskiej. Urzędnicy, oficjaliści dworscy, rzemieślnicy, kupcy i artyści kasztelanowej krakowskiej
Bożena Popiołek, Janusz S. Nowak

Monografia stanowi niezwykle interesujące ujęcie obszernego tematu, który był dotychczas badany w stopniu fragmentarycznym. Autorzy proponują nie tylko wyczerpującą analizę urzędników, oficjalistów dworskich, rzemieślników, kupców oraz artystów skupionych wokół Elżbiety...

cena 50,00 zł
Ideał kobiety angielskiego renesansu w świetle XVI-wiecznej literatury parenetycznej
Natalia Giza

Autorka omawia szczegółowo literaturę angielską XVI w., w której wiele dzieł poświęconych jest kobiecie i jej roli w życiu społecznym i politycznym tego wieku. więcej »

cena 21,00 zł
Kłopotliwe pamiątki. Trud dziedziczenia
Zofia Budrewicz, Maria Sienko (red.)

Kłopoty związane z dziedziczeniem kultury biorą się między innymi z koniczności dokonania wyboru, co chronić najpierw, a co chronić mniej lub wcale. Wielkie zabytki kultury materialnej zwykle bronią się skutecznie przed ekspansją współczesnych unowocześnień. Zabytki skromne,... więcej »

cena 24,00 zł
„Miastu wierni”. Zapomniani literaci Krakowa (1898–1939)
Magdalena Sadlik

Autorka nie tylko rekonstruuje biografie trzech autorów (Konstantego Krumłowskiego, Edmunda Biedera i Józefa Wiśniowskiego) i przybliża ich najważniejsze utwory, lecz także poszerza formułę krakowskiego modernizmu o zjawiska zmarginalizowane. więcej »

cena 19,00 zł
Okolice Zegadłowicza
Henryk Czubała, Włodzimierz Próchnicki, Katarzyna Wądolny-Tatar (red.)

Zbiorowy tom poświęcony poecie, prozaikowi, tłumaczowi, jednemu z twórców polskiego ekspresjonizmu. Praca podejmuje szereg kwestii nowych, wcześniej sygnalizowanych lub pominiętych, które zostały dopracowane, uszczegółowione, inaczej „oświetlone”. Formuła tytułu – arcytrafna:...

więcej
opracowanie Prekursor