Przedmiotem rozważań Autorów są głośne zmiany w Sądzie Najwyższym wywołane nową ustawą i jej nowelizacjami. Przedstawiciele różnych środowisk prawniczych postanowili zabrać głos w tej ważkiej kwestii i podzielić się istotnymi uwagami i sugestiami.
Książka powinna zainteresować zarówno pedagogów pracy, jak i pedeutologów, stanowi bowiem solidne studium dotyczące jakości życia nauczycieli, którzy w obecnych czasach uwikłani są w różnego rodzaju dylematy. więcej »
Autor pokazał meandry ewolucji pojęcia nacjonalizmu i w ogóle dyskusji o pojęciu narodu, doprowadził narrację do epoki globalizacji i westernizacji, konfrontując historycznie ukształtowane idee, pojęcia i zjawiska z rzeczywistością, która na pozór powinna zmierzać ku atrofii... więcej »
Twórczość Zofii Żurakowskiej od dawna zasługiwała na przypomnienie i uwagę wszystkich zainteresowanych literaturą przeznaczoną dla młodego odbiorcy, a także kulturą literacką dwudziestolecia międzywojennego. więcej »
Książka dotyczy roli refleksyjnej praktyki w procesie nauczania i uczenia się języków obcych oraz wyzwań, jakie przed nauczycielem stawia podjęcie się aktywizowania studentów w tym kierunku. Publikacja stanowi ważny głos w dyskusji nad promowaniem refleksyjnego podejścia do nauczania...
Monografia podejmuje problem rodzicielskiej rekonstrukcji wzorcowego nauczyciela wczesnej edukacji z zastosowaniem jakościowej strategii badawczej. Stanowi istotny wkład w rozwój teorii edukacyjnej. Książka skierowana do przedstawicieli środowiska akademickiego, rodziców i nauczycieli. więcej »