Artyści i sceny metalowej (kontr)kultury

Jakub Kosek (red.)

Artyści i sceny… to praca interdyscyplinarna – choć z wyraźnym przechyłem w stronę analiz okołoliterackich – podejmująca różnorodną tematykę: od estetyki i performatywności, poprzez elementy historii gatunku, po wyrafinowane studia nad inspiracjami i toposami metalowych opowieści.

ISBN 978-83-8084-430-8
ISSN 2450-7865
rok wydania 2020
format B5
oprawa miękka
stron 226
cena 19,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Żywioły i ideologie w narracjach muzyki metalowej
Jakub Kosek (red.)

Studia nad muzyką metalową są w Polsce zupełnie nowym obszarem badawczym i – jak dotychczas – poza rozproszonymi artykułami w książkach poświęconych rockowi czy muzyce popularnej poświęcono jej niewiele szerzej zakrojonych przedsięwzięć o charakterze naukowym. Tom... więcej »

cena 26,00 zł
Aktywny zawodowo nauczyciel i jego poczucie jakości życia. Wybrane aspekty
Olga Wyżga

Książka powinna zainteresować zarówno pedagogów pracy, jak i pedeutologów, stanowi bowiem solidne studium dotyczące jakości życia nauczycieli, którzy w obecnych czasach uwikłani są w różnego rodzaju dylematy. więcej »

cena 17,00 zł
Dynamizacja rozwoju człowieka od dzieciństwa do starości
Agnieszka Lasota, Katarzyna Tomaszek (red.)

Publikacja jest próbą całościowego, holistycznego ujęcia uczenia się i rozwoju człowieka w biegu życia. Składa się z dziesięciu rozdziałów powiązanych ze sobą problemami pojawiającymi się od dzieciństwa do starości. więcej »

cena 24,00 zł
Dziecko w świecie miary. Kształtowanie pojęć: długości, pola, objętości, masy, czasu i temperatury w edukacji elementarnej
Barbara Nawolska, Joanna Żądło-Treder

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza pozwala zapoznać się z pojęciami dotyczącymi jednostek miary. Druga dotyczy dydaktycznych koncepcji kształtowania pojęcia miary. Może posłużyć nie tylko nauczycielom, ale też wszystkim, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym i... więcej »

Ideał kobiety angielskiego renesansu w świetle XVI-wiecznej literatury parenetycznej
Natalia Giza

Autorka omawia szczegółowo literaturę angielską XVI w., w której wiele dzieł poświęconych jest kobiecie i jej roli w życiu społecznym i politycznym tego wieku. więcej »

cena 21,00 zł
Postęp kontra tradycja. Kwestia małżeństwa, dobroczynności i szkolnictwa w żydowskim Krakowie na przełomie XIX i XX wieku
Katarzyna Pabis-Cisowska

Autorka wskazała na charakterystyczne cechy przemian dokonujących się w społeczności żydowskiej w XIX i XX wieku. Problematyka książki, zawężona do trzech kwestii - małżeństwa, dobroczynności i szkolnictwa - jest nie tylko rejestracją pewnych zjawisk w kontekście przemian... więcej »

cena 27,00 zł
więcej
opracowanie Prekursor