Marionnettes douloureuses. Analyse qualificative et fonctionnelle des personnages dans les drames d’Eugene lonesco

Halina Chmiel-Bożek

Wśród francuskich dramatopisarzy drugiej połowy XX wieku Eugène Ionesco uchodzi za czołowego przedstawiciela tzw. antyteatru lub teatru absurdu. Autorka uwagę skupiła głównie na postaciach, które stają się pozbawionymi tożsamości marionetkami, poruszającymi się w groteskowym i często absurdalnym świecie. Dodatkowym atutem jest bardzo obszerny korpus.

ISBN 978-83-8084-313-4
ISSN 0239-6025
rok wydania 2019
format B5
oprawa miękka
stron 312
cena 29,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Homo movens. Mobilność chłopów w mikroregionie krakowskim w XVI-XVIII wieku
Mateusz Wyżga

Autor podejmuje problem ważny, związany z przemieszczaniem się, terytorialnym i społecznym, ludności wiejskiej w warunkach znacznych ograniczeń formalnych, ciążących na ludności chłopskiej w całym badanym okresie. Wpisuje migracje chłopskie w kolejne cykle życia ludzkiego, analizuje...

cena 35,00 zł
Kościół katolicki i nowa lewica. Dwie tradycje – dwa spojrzenia
Dominika Sozańska

Książka jest odpowiedzią na pytanie, jakie są podobieństwa i różnice w programach proponowanych przez współczesne partie socjaldemokratyczne i katolicką naukę społeczną oraz dlaczego tak odmienne na pierwszy rzut oka doktryny odnalazły podobne rozwiązania dla nieznanych dotąd... więcej »

cena 19,00 zł
MediaEgo w MediaPolis. W stronę nowego paradygmatu komunikowania politycznego
Agnieszka Walecka-Rynduch

Pierwsze w literaturze polskiej opracowanie poświęcone MediaPolis w kontekście komunikowania politycznego. Będzie to pozycja interesująca dla badaczy reprezentujących różne dyscypliny naukowe mieszczące się w dziedzinie nauk społecznych i nauk humanistycznych, politologów,... więcej »

cena 32,00 zł
opracowanie Prekursor