Ekslibris - znak własnościowy, dzieło sztuki. Studia i szkice

Agnieszka Fluda-Krokos (red.)

Publikacja zawiera 22 teksty poświęcone ekslibrisowi. Ich autorami są polscy i zagraniczni badacze, kolekcjonerzy i miłośnicy proweniencji, reprezentujący różne instytucje nauki i kultury – uniwersytety, muzea, biblioteki, galerie. Prace nad publikacją rozpoczęto w roku 2016, w tym roku przypadało 500-lecie pierwszego znanego polskiego ekslibrisu – wykonanego dla biskupa Macieja Drzewickiego w wiedeńskiej oficynie Hieronima Wietora. Nie mniej istotny – i dla ekslibrisu, i dla Krakowa – był rok 2017, w którym minęło 500 lat od powstania drugiego co do kolejności datowania polskiego znaku – wykonanego również dla wspomnianego biskupa, lecz w krakowskiej oficynie Jana Hallera. Bardzo ważnym elementem pozycji jest materiał ilustracyjny – każdy tekst zamykają karty z reprodukcjami omawianych ilustracji. Prace Monograficzne 879

ISBN 978-83-8084-239-7
ISSN 0239-6025
rok wydania 2018
format B5
oprawa miękka
stron 352
cena 31,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Epidemie w dziejach Europy. Konsekwencje społeczne, gospodarcze i kulturowe
Krzysztof Polek, Łukasz Tomasz Sroka (red.)

Publikacja zawiera dziewiętnaście tekstów, których autorzy reprezentują różne ośrodki i dyscypliny naukowe. Przeanalizowano konsekwencje, jakie epidemie wywołały wśród ludzi i zwierząt, oraz zwrócono uwagę na aspekty metodologiczne związane ze sposobami badań nad występowaniem... więcej »

cena 42,00 zł
Rozwój motoryzacji w Drugiej Rzeczypospolitej
Mariusz W. Majewski

Obszerna monografia na temat rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w okresie międzywojennym, uwzględniająca problemy organizacyjne, ekonomiczne, kadrowe i międzyinstytucjonalne tego przemysłu. Autor, na podstawie szeroko zakrojonej kwerendy, daje pełny i wierny obraz okresów budowania i rozwoju...

cena 46,00 zł
Kultura – sztuka – edukacja, t. III
Barbara Kurowska, Kinga Łapot-Dzierwa (red.)

Publikacja łączy trzy ważne zagadnienia: kulturę, sztukę i edukację, które wzajemnie się przenikają, uzupełniają i oddziałują. Nawiązuje do współczesnych przemian społecznych i kulturowych. Analizuje również zjawiska i problemy we współczesnej kulturze, które implikują... więcej »

cena 35,00 zł
Lingwistyczno-logopedyczne podstawy komunikacji alternatywnej i wspomagającej. Ujęcie metodologiczne
Mirosław Michalik

W rozdziale I dokonano wprowadzenia do dziedziny aktywności terapeutycznej, jaką jest komunikacja alternatywna i wspomagająca (AAC). Rozdział II dotyczy przede wszystkim podmiotów refleksji naukowej. Rozdział III stanowi podwaliny pod proponowaną lingwistykę komunikacji alternatywnej i... więcej »

cena 34,00 zł
Wybrane zagadnienia z glotto- i translodydaktyki
Artur Dariusz Kubacki, Katarzyna Sowa-Bacia (red.)

Autorzy zwrócili uwagę na różne ważne i aktualne aspekty dydaktyki języków obcych oraz dydaktyki przekładu. Publikacja będzie stanowić inspirację do dalszych przemyśleń nad omawianymi zagadnieniami zarówno dla nauczycieli na wszystkich szczeblach edukacyjnych, jak i studentów... więcej »

cena 16,00 zł
Aktywność poznawcza i działaniowa dzieci w wybranych obszarach edukacyjnych
Krzysztof Kraszewski, Joanna Żądło-Treder (red.)

Autorzy rozważają wielorakie konteksty wczesnej edukacji, koncentrując się na dziecku i jego aktywności w obszarze edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, technicznej i regionalnej. Podejmują też temat funkcjonowania świetlic szkolnych i wzajemnych relacji nauczycieli i... więcej »

cena 16,00 zł
więcej
opracowanie Prekursor