Polityka bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym. Na przykładzie województwa małopolskiego

Janusz Ropski, Sabina Santra-Półgrabi, Paweł Ostrachowski (red.)

Autorzy tej publikacji poruszają zagadnienia obecne w prawie, polityce, edukacji oraz dyskursie publicznym, a także wiele kwestii związanych ze specyfiką funkcjonowania bezpieczeństwa strukturalnego na terenie województwa małopolskiego. Monografia powstała w wyniku współpracy dużego zespołu autorskiego złożonego zarówno z doświadczonych specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa i nauk o polityce, jak i młodych naukowców. Prace Monograficzne 856

ISBN 978-83-8084-189-5
ISSN 0239-6025
rok wydania 2018
format A5
oprawa miękka
cena 21,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
1866. Odbudowa samorządu krakowskiego – narodziny nowoczesnego Krakowa
Łukasz Tomasz Sroka, Konrad Meus (red.)

Celem książki jest nie tylko przybliżenie okoliczności towarzyszących tytułowej odbudowie samorządu miejskiego w „duchowej” stolicy Polski – drugim obok Lwowa najważniejszym mieście Galicji, ale także ukazanie dotychczas słabo lub wcale nieznanych wątków wpisujących się w... więcej »

cena 24,00 zł
Emigranci czy współcześni nomadzi? Socjologiczny obraz Polaków w Austrii
Dorota Czakon-Tralski

Książka ma na celu ukazanie życia Polaków obecnie mieszkających w Austrii, którzy wyjechali na przestrzeni dłuższego okresu czasu. Celem socjologicznych badań było uchwycenie ewentualnych różnic pomiędzy profilem społeczno-demograficznym wyjeżdżających, różnic w motywacji... więcej »

cena 31,00 zł
Między propagandą a rzeczywistością. Mieszkanki Nowej Huty w latach 1956–1970
Agnieszka Chłosta-Sikorska

Autorka zarysowała portret zbiorowy kobiet żyjących w Nowej Hucie w latach 1956–1970. Ukazała szereg ciekawych informacji na temat realiów Polski w okresie, gdy I sekretarzem Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej był Władysław Gomułka. Czytelnicy szczególnie... więcej »

cena 34,00 zł
opracowanie Prekursor