Metamorfozy parlamentu westminsterskiego od połowy XVIII do końca XIX wieku

Andrzej Jaeschke

Niniejsza monografia jest kontynuacją studiów autora nad ewolucją parlamentu westminsterskiego, których pierwszy etap uwieńczony został monografią Metamorfozy parlamentu westminsterskiego od połowy XVIII do końca XIX wieku (2013). Obejmuje zasięgiem czasowym 150 lat: od drugiej połowy XVIII wieku, kiedy to rozpoczyna się wśród brytyjskiej elity politycznej dyskusja nad potrzebą reformy prawa wyborczego, do trzeciej reformy parlamentarnej lat 1884–1885. Książka adresowana jest do osób zawodowo lub hobbystycznie zainteresowanych historią parlamentaryzmu, powszechną historią instytucji politycznych, znających bliżej historię polityczną Wielkiej Brytanii, a dotyczy skomplikowanego i wielowątkowego procesu ewolucyjnego przekształcania brytyjskiego systemu politycznego i modelu monarchii parlamentarnej.
Prace Monograficzne 802

ISBN 978-83-8084-073-7
ISSN 0239-6025
rok wydania 2017
format B5
oprawa miękka
stron 328
cena 35,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Dwory i dworki w kulturze regionu
Zofia Budrewicz, Maria Sienko (red.)

Siódmy tom z serii Region – Edukacja – Kultura poświęcony został historii, architekturze, miejscu oraz roli dworów i dworków polskich w rodzimym kulturowym krajobrazie, a w szczególności w krajobrazie „małych ojczyzn”. Koresponduje on bezpośrednio z wydanym w 2014 roku tomem... więcej »

cena 35,00 zł
Kres niewinności. Obraz i upamiętnienie ery Eisenhowera w amerykańskich filmach i serialach – pomiędzy reprezentacją, nostalgią a krytycznym retro
Patrycja Włodek

„Tym, co interesuje mnie szczególnie jest – po pierwsze – powracanie do ery Eisenhowera w amerykańskim kinie i serialach kolejnych dekad, a po drugie – jej obraz kreowany w tych produkcjach”. Autorka przedstawia społeczny krajobraz Ameryki lat pięćdziesiątych oraz dogłębny opis...

cena 29,00 zł
Wyrazić smutek. Szkice o elegii rosyjskiej XIX wieku
Barbara Stawarz

Praca dotyczy problemów związanych z formowaniem się gatunku elegii, któremu w końcu XVIII i w XIX stuleciu kształt indywidualny nadali twórcy rosyjscy, czyniący delikatną tkankę wiersza elegijnego jednym z komponentów w kreowaniu własnej wizji świata. Prace Monograficzne 857 więcej »

cena 27,00 zł
opracowanie Prekursor