Tradycja i nowoczesność. Język i literatura Słowian Wschodnich

Halina Chodurska, Aurelia Kotkiewicz (red.)

Wieloautorska monografia dokumentuje barwny i różnorodny obraz współczesnej filologii – badań w zakresie literatury, języka, a po części także i glottodydaktyki. Autorzy opracowania obracają się w kręgu problematyki dziejów i współczesności, nie ograniczając się w swych rozważaniach do wąsko pojmowanych dyscyplin humanistycznych. W wielu wypadkach wykraczają bowiem poza ich ramy, sięgają do mniej i bardziej zamierzchłej historii, historii kultury, obyczajowości i wierzeń naszych przodków.

ISBN 978-83-8084-020-1
rok wydania 2016
format B5
oprawa miękka
stron 380
cena 36,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Edukacja uczniów romskich w województwie małopolskim
Agnieszka Świętek

Opracowanie stanowi kontynuację publikacji Poziom życia Romów w województwie małopolskim (2016). Dotyczy edukacji romskiej mniejszości etnicznej w województwie małopolskim w kontekście poziomu jej życia, przyjętych rozwiązań prawnych i praktycznej organizacji szkolnictwa. Prace... więcej »

cena 16,00 zł
Językowy obraz kobiety i mężczyzny w rosyjskiej prozie wiejskiej
Karina Zając-Haduch

Monografia poświęcona jest badaniom nad obrazem świata ukształtowanym w środowisku wiejskim, kołchozowym, gdzie trudne warunki życia, izolacja od innego świata wpływają na jego widzenie i ocenę. Autorka wybrała do analizy dwa obrazy: kobiety i mężczyzny, obydwa przedstawione z punktu...

cena 16,00 zł
Kultura – sztuka – edukacja. Tom II
Barbara Kurowska, Kinga Łapot-Dzierwa (red.)

Publikacja wpisuje się w cykl krakowskich studiów nad edukacją kulturalną i artystyczną. I jej rolą w procesie budowania tożsamości kulturowej współczesnych społeczeństw i narodów. Stanowi ważny głos w dyskusji nad problematyką bardzo szeroko pojętej edukacji kulturowej,... więcej »

cena 34,00 zł
opracowanie Prekursor