Padaczka w relacji: pacjent – rodzic – terapeuta

Halina Pawłowska-Jaroń

Praca jest efektem dwustronnych doświadczeń – rodzica i terapeuty, próbą spojrzenia na chorobę z trzech perspektyw: rodziców, terapeuty oraz młodych pacjentów. Jej założeniem jest ukazanie przetartej wspólnie drogi przez proces diagnozy, terapii, wychodzenia z choroby. Zamierzeniem Autorki było prześledzenie tych zagadnień, których znajomość pozwoli głównie rodzicom i osobom pracującym z tą grupą pacjentów „oswoić” epilepsję, a tym samym lepiej realizować swoje powołania – czy te rodzicielskie, czy terapeutyczne. ISSN 0239-6025, Prace Monograficzne 704

ISBN 978-83-7271-893-8
rok wydania 2014
format B5
oprawa miękka
stron 120
cena 12,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Nauka czytania krok po kroku. Jak przeciwdziałać dysleksji
Jadwiga Cieszyńska

Praca będąca rezultatem wieloletnich doświadczeń logopedycznych autorki, prowadzonych przez nią badań i poszukiwań skutecznych metod nauczania dzieci czytania, a także gruntownej znajomości zagadnień z zakresu logopedii i dziedzin pokrewnych. W książce obok rozdziałów o charakterze...

cena 19,00 zł
Aktywność poznawcza i działaniowa dzieci w badaniach pedagogicznych
Krzysztof Kraszewski, Ingrid Paśko (red.)

Publikacja jest zbiorem artykułów o różnej tematyce, o charakterze teoretycznym i empirycznym, skoncentrowanych m.in. na problemach pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, poznaniu i działaniu dziecka na tym etapie życia, strategiach i metodach wspierających jego rozwój, a także na... więcej »

cena 38,00 zł
Diagnoza i rewalidacja indywidualna dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Marzena Klaczak, Piotr Majewicz (red.)

Praca dotyczy rewalidacji indywidualnej, stanowiącej ważny element współczesnej praktyki psychopedagogicznej w zakresie pomocy dziecku o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Efekt edukacyjny i terapeutyczny zależy głównie od prawidłowej diagnozy (wcześnie podjętej, wieloaspektowej,... więcej »

cena 11,00 zł
Idee Marii Grzegorzewskiej jako inspiracje rozwoju współczesnej pedagogiki specjalnej
Ewa Dyduch, Adam Mikrut, Jolanta Zielińska (red.)

Księga wydana z okazji jubileuszu 55-lecia pracy naukowej i dydaktycznej Profesor Janiny Wyczesany. Publikacja przypomina i eksponuje wartości moralne i dydaktyczne, wciąż aktualne, tkwiące w ideach Twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce – Marii Grzegorzewskiej, której godną... więcej »

cena 38,00 zł
Karl Jaspers: człowiek w epoce przełomu
Czesława Piecuch (red.)

Autorzy artykułów omawiają podstawowe założenia programu filozoficznego Karla Jaspersa, które stoją u podstaw jego diagnozy epoki, podejmują na nowo i analizują jego pytania o to, jak możliwe jest życie osobowe w świecie bezosobowym, jak być wolnym w świecie poddanym działaniu... więcej »

cena 20,00 zł
Kultura pedagogiczna rodziców w społeczeństwie informacyjnym
Małgorzata Bereźnicka

Monografia ma walory poznawcze i praktyczne. W części teoretycznej przedstawiono zagadnienia związane ze społeczeństwem informacyjnym, kulturą pedagogiczną i pedagogizacją rodziców w Polsce. Część druga ma charakter empiryczny; na podstawie badań własnych Autorka stawia diagnozę... więcej »

cena 38,00 zł
więcej
opracowanie Prekursor