Żołnierskie narracje o wojnie światowej 1914-1918. Strzelcy, legioniści, Polacy w armii austro-węgierskiej

Jacek Rozmus

Rozprawa koncentruje się na intymistyce żołnierskiej czasów I wojny światowej z perspektywy nowych zjawisk i tendencji w humanistyce. W przyjętej przez Autora strategii interdyscyplinarnej obok zwrotu narratywistycznego pojawia się fundamentalna dla silnego obecnie w literaturoznawstwie nurtu antropologicznego koncepcja ujmowania tekstu jako zapisu (i/lub kreacji) doświadczenia. ISSN 0239-6025 Prace Monograficzne nr 673

ISBN 978-83-7271-833-4
rok wydania 2013
format A5
oprawa miękka
stron 178
cena 18,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Lwów. Miasto – społeczeństwo – kultura. T. IX. Życie codzienne miasta
Kazimierz Karolczak, Łukasz Tomasz Sroka (red.)

Zbiór artykułów na temat życia codziennego Lwowa, zgrupowanych w dwóch częściach: Czas pokoju i Czas wojen i konfliktów. Część autorów opisuje codzienność z perspektywy pojedynczego człowieka, inni przyjęli szerszą perspektywę. Interesującą grupę stanowią teksty dotyczące... więcej »

cena 41,00 zł
Образы леса в русской и украинской литературах второй половины XIX и XX веков. Опыт cопоставительного описания
Lesława Korenowska

Tematem książki jest obraz lasu w literaturze rosyjskiej i ukraińskiej drugiej połowy XIX i XX wieku. Autorka, opierając się na utworach z literatur wschodniosłowiańskich, przedstawia ten obraz w utworach literatury pięknej oraz nawiązującej do folkloru i żywotów świętych. ISSN... więcej »

cena 29,00 zł
Bezpieczeństwo RP. Wczoraj i dziś. Studia z zakresu bezpieczeństwa państwa
Michał Śliwa, Andrzej Żebrowski, Robert Kłaczyński (red.)

Artykuły zawarte w tomie zostały podzielone na trzy części: Z dziejów historii bezpieczeństwa wewnętrznego RP; Bezpieczeństwo wewnętrzne RP w dobie transformacji ustrojowej; Współczesny wymiar bezpieczeństwa wewnętrznego ISSN 0239-6025, Prace Monograficzne nr 687 więcej »

cena 31,00 zł
Dwory i dworki w kulturze regionu
Zofia Budrewicz, Maria Sienko (red.)

Siódmy tom z serii Region – Edukacja – Kultura poświęcony został historii, architekturze, miejscu oraz roli dworów i dworków polskich w rodzimym kulturowym krajobrazie, a w szczególności w krajobrazie „małych ojczyzn”. Koresponduje on bezpośrednio z wydanym w 2014 roku tomem... więcej »

cena 35,00 zł
Kamień w literaturze, języku i kulturze, Tom I
Magdalena Roszczynialska, Katarzyna Wądolny-Tatar (red.)

Zawarte w zbiorze prace składają się na wielowymiarowy opis kamienia jako składnika literacko-kulturowego kodu. Pierwszy tom, w układzie którego zachowano względną chronologię historycznoliteracką, eksponuje temat i motyw kamienia w literaturze polskiej i zagranicznej różnych epok. Tom...

cena 29,00 zł
więcej
opracowanie Prekursor