Podstawowe problemy poprawnościowe mowy rosyjskiej. Poradnik językowy

Tadeusz Szczerbowski

Autor analizuje najczęstsze błędy popełniane zarówno przez osoby, które dopiero niedawno zaczęły uczyć się języka rosyjskiego, jak też osoby z biegłą znajomością tego języka. Ponad 500 zagadnień gramatycznych, leksykalnych, stylistycznych, ortograficznych i ortoepicznych utworzyło 509 artykułów hasłowych. Komentarze w języku polskim są werbalizacją intuicji językowych, dotychczas niewystarczająco opisanych, niekiedy w ogóle nie zbadanych. Ich nieznajomość jest przyczyną błędów językowych.

ISBN 978-83-7271-507-4
rok wydania 2008
format B5
oprawa miękka
stron 202
cena 18,90 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
Imiona zakonne karmelitanek bosych (od XVII do pierwszej połowy XX w.)
Ewa Zmuda

Praca stanowi oryginalne studium dokumentujące imiona zakonne karmelitanek bosych, uzupełniające wiedzę na temat nazewnictwa zakonnego i syntetyzujące wyniki wieloletnich badań prowadzonych nad tą grupą nazw własnych. Pogłębia ogólną wiedzę w zakresie badań nad nazewnictwem zakonnym. więcej »

cena 19,00 zł
Studia nad językiem ksiąg gromadzkich wsi Kasina Wielka 1513–1804
Józefa Kobylińska

Wyjątkowe dzieło, które jest równocześnie pracą naukową z dialektologii historycznej i onomastyki południowo małopolskiej, a zarazem encyklopedią wiedzy o życiu codziennym i kulturze dawnych zagórzan (górali gorczańskich). Licząca ponad 500 stron monografia jest językowym pomnikiem...

cena 45,00 zł
opracowanie Prekursor