Wszyscy ludzie Elżbiety Sieniawskiej. Urzędnicy, oficjaliści dworscy, rzemieślnicy, kupcy i artyści kasztelanowej krakowskiej

Bożena Popiołek, Janusz S. Nowak

Monografia stanowi niezwykle interesujące ujęcie obszernego tematu, który był dotychczas badany w stopniu fragmentarycznym. Autorzy proponują nie tylko wyczerpującą analizę urzędników, oficjalistów dworskich, rzemieślników, kupców oraz artystów skupionych wokół Elżbiety Sieniawskiej, ale i prezentują ich szczegółowe biografie. Zarazem znaczenie tej monografii wykracza poza warstwę faktograficzną czy biograficzną – stanowi ona istotny głos w trwającej dyskusji na temat tego, w jaki sposób badać i opisywać składy oraz funkcjonowanie dworów magnackich.

fragment recenzji

ISBN 978-83-8084-919-8
rok wydania 2023
format B5
oprawa miękka
stron 564
cena 50,00 zł
DO KSIĘGARNI

jeśli planujesz zakup tego produktu w przyszłości

DODAJ DO SCHOWKA
Klienci zainteresowani tą pozycją kupowali także
W tym osieroconym stanie. Pozycja wdowy w społeczeństwie szlacheckim w Rzeczypospolitej (od schyłku XVII do połowy XVIII wieku)
Urszula Kicińska

Pierwsza w Polsce monografia poświęcona przedstawieniu miejsca wdowy w społeczeństwie szlacheckim dawnej Rzeczypospolitej od końca XVII do połowy XVII wieku. Czytelnik może lepiej poznać relacje wdowy ze światem. Ukazano wdowią codzienność, rozmaite troski i radości. więcej »

cena 48,00 zł
opracowanie Prekursor